Co za dzień! [świętowanie w przedszkolu]

Małgorzata Swędrowska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Wszyscy wiemy, że w ciągu całego roku występują dni, przeznaczone do tego, by w szczególny sposób uczcić pewne osoby, wydarzenia czy zwyczaje. W niektórych kalendarzach dni te są specjalnie oznaczone – poniżej przedstawiam propozycje zabaw na takie właś... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

KLANZAscenariusz zajęć

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Wszyscy wiemy, że w ciągu całego roku występują dni, przeznaczone do tego, by w szczególny sposób uczcić pewne osoby, wydarzenia czy zwyczaje. W niektórych kalendarzach dni te są specjalnie oznaczone – poniżej przedstawiam propozycje zabaw na takie właśnie dni.
(…) W rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Nie wszyscy wiedzą, że ten znany pisarz był mistrzem w wycinaniu przeróżnych wzorów z papieru. Jego wycinanki służyły jako ilustracje do pisanych baśni. Podobno Andersen był też pomysłodawcą przeplatanego serduszka, które często wieszamy na choince. Proponuję, by dzień 2 kwietnia uczynić wielkim Świętem Książki. Do wielkiego święta należy się dobrze przygotować, a więc już na tydzień przed planowanym wydarzeniem warto rozpocząć działania.

W dalszej części artykułu znajdziemy gotowe propozycje uroczystości przedszkolnych związanych z obchodzeniem:
- Święta Książki;
- Światowego Dnia Zdrowia;