Co to jest "Gimnastyka paluszków"?

Galina Dolya-Higgins, Judy Holder   Październik 2011

Pobierz

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Kiedy dzieci zaczynają rysować i pisać, ich palce i ręce wykonują tak ciężką pracę jak nogi maratończyka. Nikt nie próbuje przebiec maratonu bez wcześniejszego treningu. Z kolei najczęściej dzieje się tak, że dzieci muszą zmierzyć się z przyrządem do pisania, zanim ich ręka jest na to gotowa. Dlaczego więc nie dostarczyć tym małym paluszkom treningu poprzez zabawę? Możemy zacząć przygotowywać dzieci do pisania na długo przed tym, zanim zaczną nabywać elementarną umiejętność pisania. Najlepszym treningiem jest dla nich „Gimnastyka paluszków”.

W artykule przedstawione zostały założenia programu „Gimnastyka paluszków”. Opisano, kto może skorzystać w programu oraz 25 najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania „Gimnastyki paluszków”. Autorki przedstawiły także możliwość jego zastosowania w nauce języka angielskiego.

Artykuł powstał na podstawie książki „Gimnastyka paluszkowa” Galiny Dolyi i Judy Holder – informacje dostępne na stronie internetowej www.finger-gym.com lub pod adresem mailowym educola@onet.pl