Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 500.12 kb
Id: 5724

Co pływa, a co tonie?

Jan Amos Jelinek   Kwiecień 2016

(…)Prawdopodobnie w podobny sposób pierwsi ludzie zaczęli przemieszczać się i zasiedlać nowe wyspy i kontynenty. Statki, jakich używali, były budowane z kłód drzew. Ich wykorzystanie wiązało się zapewne z obserwacją porwanych przez nurt rzeki nadłamanych gałęzi czy konarów drzew. To właśnie uważne o... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

technikaeksperyment

Więcej z działu

Technika i zabawy konstrukcyjne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

(…)Prawdopodobnie w podobny sposób pierwsi ludzie zaczęli przemieszczać się i zasiedlać nowe wyspy i kontynenty. Statki, jakich używali, były budowane z kłód drzew. Ich wykorzystanie wiązało się zapewne z obserwacją porwanych przez nurt rzeki nadłamanych gałęzi czy konarów drzew. To właśnie uważne obserwacje i sprawdzanie, czy pływająca ciężka belka jest w stanie unieść człowieka, doprowadziły do powstania pierwszych tratw. Podobne obserwacje i testy można przeprowadzać w warunkach przedszkolnych. Wystarczy rozpocząć zajęcia od oglądania naturalnie pływających przedmiotów, np. unoszących się na wodzie, w strumykach lub kałużach, liści i gałęzi. Obserwacje te można powtórzyć w sali przedszkolnej, wykorzystując do tego celu miskę z wodą.(…)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!