Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Co nauczyciel o dziecku ryzyka dysleksji wiedzieć powinien

Małgorzata Różyńska   Wrzesień 2010

Temat dysleksji pojawia się dziś dość często w prasie, telewizji, a także w środowisku szkolnym i przedszkolnym oraz w rozmowach między rodzicami. Motyw dysleksji przewija się również w wywiadach ze znaczącymi osobami życia publicznego, które, uchylając rąbka tajemnicy, opowiadają, w j... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dysleksjawczesne wspomaganiemultimedia

Więcej z działu

Specjalne potrzeby edukacyjne

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Temat dysleksji pojawia się dziś dość często w prasie, telewizji, a także w środowisku szkolnym i przedszkolnym oraz w rozmowach między rodzicami. Motyw dysleksji przewija się również w wywiadach ze znaczącymi osobami życia publicznego, które, uchylając rąbka tajemnicy, opowiadają, w jaki sposób zmierzały się z tym problemem w dzieciństwie i jak radzą sobie z nim w życiu codziennym i zawodowym. Na rynku wydawniczym pojawiła się także książka Marty Bogdanowicz Portrety nie tylko sławnych osób z dysleksją. (…) Jednak fakt, iż termin ten zdaje się być znany, a nawet bliski wielu osobom nie oznacza, że poziom wiedzy na temat zjawiska dysleksji rozwojowej i symptomów ryzyka jej wystąpienia jest wysoki.


W artykule przeczytamy m.in. o rozpoznawaniu ryzyka dysleksji poprzez obserwację dziecka w wieku przedszkolnym pod kątem występowania symptomów oraz zapoznamy się z ofertą programów multimedialnych służących jako narzędzia w diagnozie i terapii.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz