Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Cieszą się dzieci, gdy śnieg z nieba leci (scenariusz zajęć)

Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka   Grudzień 2012

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy głoskowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową. Fragment scenariusza: Płatk... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy głoskowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.

Fragment scenariusza:
Płatki śniegu – zabawa relaksująca (rozwijanie wyobraźni). Dzieci siedzą w kole jedno za drugim tak, żeby móc swobodnie dotykać pleców osoby siedzącej z przodu. Nauczyciel opowiada cicho, niespiesznie historyjkę i ilustruje ruchami dłoni jej treść. Dzieci słuchają i naśladują ruchy rąk nauczyciela. Rano zaczął padać śnieg. (Dzieci delikatnie pukają wszystkimi palcami obu dłoni w plecy kolegów). Płatki śniegu były delikatne i leciutkie. (Przedszkolaki pukają w plecy kolegów jak najdelikatniej). Wkrótce napadało tyle śniegu, że tata musiał odgarnąć go sprzed domu. Rozgarniał śnieg na boki – w lewo i w prawo, w lewo i w prawo, w lewo i w prawo... (Dzieci „rozgarniają śnieg” obiema dłońmi). Zosia i Olek z radością wybiegli przed dom. (Przedszkolaki „biegają” palcami wskazującym i środkowym obu dłoni). Zaczęły udeptywać śnieg, żeby zrobić ślizgawkę. (Dzieci lekko oklepują plecy kolegów płaskimi dłońmi). „Jutro rano będziemy się ślizgać!” – powiedział Olek – a teraz chodźmy do domu odpocząć”. Zosia i Olek wrócili do domu, położyli się i zasnęli. Śniła im się piękna zima! (Przedszkolaki kładą się na podłodze i przez krótką chwilkę pozostają bez ruchu).

Pomoce dydaktyczne do scenariusza w skali 1:1 (do samodzielnego wydruku) możesz pobrać TU.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!