Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Cieszą się dzieci, gdy śnieg z nieba leci (scenariusz zajęć)

Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka  
Grudzień 2012

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy głoskowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową. Fragment scenariusza: Płatk... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 1
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 3189.5 kb
Stron: 2
Id: 3040

Zobacz również

pięciolatek
scenariusz zajęć
sześciolatek
zima

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
pięciolatek
scenariusz zajęć
sześciolatek
zima


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Scenariusz zajęć dla najstarszej grupy przedszkolaków. Zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy głoskowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.

Fragment scenariusza:
Płatki śniegu – zabawa relaksująca (rozwijanie wyobraźni). Dzieci siedzą w kole jedno za drugim tak, żeby móc swobodnie dotykać pleców osoby siedzącej z przodu. Nauczyciel opowiada cicho, niespiesznie historyjkę i ilustruje ruchami dłoni jej treść. Dzieci słuchają i naśladują ruchy rąk nauczyciela. Rano zaczął padać śnieg. (Dzieci delikatnie pukają wszystkimi palcami obu dłoni w plecy kolegów). Płatki śniegu były delikatne i leciutkie. (Przedszkolaki pukają w plecy kolegów jak najdelikatniej). Wkrótce napadało tyle śniegu, że tata musiał odgarnąć go sprzed domu. Rozgarniał śnieg na boki – w lewo i w prawo, w lewo i w prawo, w lewo i w prawo... (Dzieci „rozgarniają śnieg” obiema dłońmi). Zosia i Olek z radością wybiegli przed dom. (Przedszkolaki „biegają” palcami wskazującym i środkowym obu dłoni). Zaczęły udeptywać śnieg, żeby zrobić ślizgawkę. (Dzieci lekko oklepują plecy kolegów płaskimi dłońmi). „Jutro rano będziemy się ślizgać!” – powiedział Olek – a teraz chodźmy do domu odpocząć”. Zosia i Olek wrócili do domu, położyli się i zasnęli. Śniła im się piękna zima! (Przedszkolaki kładą się na podłodze i przez krótką chwilkę pozostają bez ruchu).

Pomoce dydaktyczne do scenariusza w skali 1:1 (do samodzielnego wydruku) możesz pobrać TU.

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania