Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Ciemności nie trzeba się bać. Czarny teatr w pracy z dziećmi

Ilona Stefanowska   Lipiec-sierpień 2019

"(...) Czarny teatr jest idealną formą aktywizacji dzieci wstydliwych, wycofanych czy mających trudności z zapamiętywaniem tekstu. Swobodna ekspresja sceniczna, bez konieczności wypowiadania tekstu, staje się okazją do pokonywania wewnętrznych barier. Dzieci nie muszą uczyć się ról, nie muszą uczy... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp on-line do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Zobacz również

kreatywnośćteatr

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Czarny teatr jest idealną formą aktywizacji dzieci wstydliwych, wycofanych czy mających trudności z zapamiętywaniem tekstu. Swobodna ekspresja sceniczna, bez konieczności wypowiadania tekstu, staje się okazją do pokonywania wewnętrznych barier. Dzieci nie muszą uczyć się ról, nie muszą uczyć się układów choreograficznych – same je tworzą bezpośrednio na scenie, dzięki czemu ten sam spektakl za każdym razem wygląda nieco inaczej. Wcielanie się w rolę bez wyuczonego tekstu zachęca dzieci do improwizacji, co stanowi idealne warunki do wydobycia ukrytych w każdym dziecku pokładów kreatywności. Wszystko to powoduje rozładowanie emocji, radość i zadowolenie z własnej twórczości. Rozwija wyobraźnię, fantazję i umiejętność abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wrażliwość estetyczną, buduje poczucie własnej wartości i podnosi samoocenę (...)."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!