Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Chętnie komunikuję się z rówieśnikami i z dorosłymi (wspomaganie rozwoju mowy)

Beata Bielska   Październik 2011

Wspomaganie rozwoju mowy ma na celu ułatwienie dziecku uczestnictwa w różnych formach zabawy i funkcjonowania w grupie. Werbalne wyrażanie swoich potrzeb ma także pozytywny wpływ na komunikację z otoczeniem oraz przygotowanie do nauki czytania. (…) Dziecko w wieku przedszkolnym rozumie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Wspomaganie rozwoju mowy ma na celu ułatwienie dziecku uczestnictwa w różnych formach zabawy i funkcjonowania w grupie. Werbalne wyrażanie swoich potrzeb ma także pozytywny wpływ na komunikację z otoczeniem oraz przygotowanie do nauki czytania. (…) Dziecko w wieku przedszkolnym rozumie już kierowane do niego polecenia i tworzy coraz dłuższe zdania, a jego mowa staje się bardziej komunikatywna. 


W artykule opisano etapy rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym oraz czynniki sprzyjające rozwojowi mowy i zdolności do komunikowania się dziecka. Autorka przedstawiła możliwość rozwijania umiejętności komunikacji przez zabawę (zabawy zespołowe sprzyjające komunikacji – w tym plastyczne), ćwiczenia mające na celu rozwijanie postawy twórczej w kontaktach i wzajemnej komunikacji. Przedstawiła także możliwość wykorzystania książki do rozwijania wyżej opisanej umiejętności oraz gestów i mimiki jako środka komunikacji – wraz z konkretnymi przykładami ćwiczeń. Uzupełnienie stanowią propozycje zabaw relaksacyjnych.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!