Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1285.12 kb
Id: 1448

Chętnie komunikuję się z rówieśnikami i z dorosłymi (wspomaganie rozwoju mowy)

Beata Bielska   Październik 2011

Wspomaganie rozwoju mowy ma na celu ułatwienie dziecku uczestnictwa w różnych formach zabawy i funkcjonowania w grupie. Werbalne wyrażanie swoich potrzeb ma także pozytywny wpływ na komunikację z otoczeniem oraz przygotowanie do nauki czytania. (…) Dziecko w wieku przedszkolnym rozumie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

komunikacja interpersonalnametody relaksacyjnemowaplastykaprzygotowanie do szkołyzabawacykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wspomaganie rozwoju mowy ma na celu ułatwienie dziecku uczestnictwa w różnych formach zabawy i funkcjonowania w grupie. Werbalne wyrażanie swoich potrzeb ma także pozytywny wpływ na komunikację z otoczeniem oraz przygotowanie do nauki czytania. (…) Dziecko w wieku przedszkolnym rozumie już kierowane do niego polecenia i tworzy coraz dłuższe zdania, a jego mowa staje się bardziej komunikatywna. 


W artykule opisano etapy rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym oraz czynniki sprzyjające rozwojowi mowy i zdolności do komunikowania się dziecka. Autorka przedstawiła możliwość rozwijania umiejętności komunikacji przez zabawę (zabawy zespołowe sprzyjające komunikacji – w tym plastyczne), ćwiczenia mające na celu rozwijanie postawy twórczej w kontaktach i wzajemnej komunikacji. Przedstawiła także możliwość wykorzystania książki do rozwijania wyżej opisanej umiejętności oraz gestów i mimiki jako środka komunikacji – wraz z konkretnymi przykładami ćwiczeń. Uzupełnienie stanowią propozycje zabaw relaksacyjnych.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz