Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Byle do wiosny… (Mamy tylko jedną Ziemię)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Listopad 2013

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: Jak to dobrze, że pani Ela podczas wyprawy do lasu napełniła cały kosz szyszkami różnych kształtów, buczynowymi orzeszkami, kawałkami suchych gałązek, korzeni i kory. Wszystko to wraz z kasztanami i żołędziami zebranymi w parku dostarczyło Tygryskom wspaniałego ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • gotowe rysunki do gry – znajdziesz je TU;
  • fotografie do treści opowiadania, przedstawiające różnorodne dary lasuTU;
  • plakat „Ptaki odlatujące na zimę” przydatny do realizacji treści zajęć, który został dołączony do miesięcznika – TU możesz go zobaczyć i zamówić.

W tym praktyczny tekście znajdziesz m.in.:

  • opis gry edukacyjnej, której cele jest przeprowadzenie dziecka przez proces oczekiwania aż nasionko wykiełkuje
  • pomysł na wykonanie kartki świątecznej i bańki choinkowej z wykorzystaniem naturalnych materiałów;
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.
Fragment opowiadania E. Stadtmüller: Jak to dobrze, że pani Ela podczas wyprawy do lasu napełniła cały kosz szyszkami różnych kształtów, buczynowymi orzeszkami, kawałkami suchych gałązek, korzeni i kory. Wszystko to wraz z kasztanami i żołędziami zebranymi w parku dostarczyło Tygryskom wspaniałego materiału do zabawy. I dobrze, bo listopadowy deszcz od samego rana dzwonił o szyby i pluskał w wielkich kałużach na przedszkolnym podwórku. – Wymarzona pogoda na jesienne warsztaty – stwierdziła pani. – Oto kapelusz pełen pomysłów – oświadczyła stawiając przed dziećmi papierowy cylinder z tajemniczymi karteczkami w środku. Podzielimy się na zespoły, z których każdy wylosuje sobie zadanie. – My już możemy losować! – zawołali Maciek z Adrianem i Tomkiem. – Proszę bardzo – uśmiechnęła się pani. „Elegancki ludzik grzecznie kiwa głową, ma na niej prześliczną czapkę żołędziową”. – Będą nam potrzebne żołędzie – podrapał się za uchem Adrian (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się