Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz

Bezpiecznie przez życie – czyli jak uczyć dzieci unikania zagrożeń (część I)

Bożena Rutkowska   Luty 2011

Autorka przedstawia scenariusze zajęć (w oparciu o książkę Reginy Dąbrowskiej „Bezpiecznie przez życie – czyli jak uczyć dzieci unikania zagrożeń”) dotyczące następujących treści z podstawy programowej: - dziecko wie, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać ... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bezpieczeństwoscenariusz zajęć

Więcej z działu

Bezpieczeństwo

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Autorka przedstawia scenariusze zajęć (w oparciu o książkę Reginy Dąbrowskiej „Bezpiecznie przez życie – czyli jak uczyć dzieci unikania zagrożeń”) dotyczące następujących treści z podstawy programowej:
- dziecko wie, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umie o nią poprosić (scenariusz „Przyjaciele małego człowieka”);
- dziecko orientuje się w bezpiecznym poruszaniu się po drogach i korzystaniu ze środków transportu (scenariusz „Bezpiecznie na ulicach i drogach”);
- dziecko zna zagrożenia płynące ze świata ludzi, roślin oraz zwierząt i unika ich (scenariusze „Kto może zagrażać małemu człowiekowi?”, „Komu otworzyć? – czyli nie ufaj obcemu!”, „Jaki jestem – moje ciało i jego intymne miejsca”, „Roślinne pułapki”, „Psy, pieski i my”).


 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!