Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 415.1 kb
Stron: 3
Id: 1466

Autoprezentacja podczas wystąpień publicznych – aspekty praktyczne (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Październik 2011

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napot... więcej
Pobierz

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżercykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napotyka się na doliny, wyżyny, burze, śniegi itd. Podobnie może się zdarzyć – w przenośni – podczas wystąpień publicznych. Mogą pojawić się nieporozumienia, chaos, niekończące się dygresje lub brawa.
Prowadząc prezentacje czy wystąpienia publiczne, zachowujemy się i mówimy w inny sposób niż podczas zwykłej rozmowy. Całą swoją osobą komunikujemy pewien przekaz, którego adresatami są słuchający nas ludzie. Sztuka autoprezentacji polega na tym, aby sprawnie sterować przekazywanym komunikatem i zawsze być świadomym tego, jakie wywieramy wrażenie.


W artykule przeczytamy m.in. o właściwym rozplanowaniu czasu wystąpienia, o porządkowaniu treści przemówienia, o porządkowaniu wypowiedzi i przyczynach niepowodzeń w omawianym zakresie.