Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 415.1 kb
Stron: 3
Id: 1466

Autoprezentacja podczas wystąpień publicznych – aspekty praktyczne (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Październik 2011

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napot... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżercykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napotyka się na doliny, wyżyny, burze, śniegi itd. Podobnie może się zdarzyć – w przenośni – podczas wystąpień publicznych. Mogą pojawić się nieporozumienia, chaos, niekończące się dygresje lub brawa.
Prowadząc prezentacje czy wystąpienia publiczne, zachowujemy się i mówimy w inny sposób niż podczas zwykłej rozmowy. Całą swoją osobą komunikujemy pewien przekaz, którego adresatami są słuchający nas ludzie. Sztuka autoprezentacji polega na tym, aby sprawnie sterować przekazywanym komunikatem i zawsze być świadomym tego, jakie wywieramy wrażenie.


W artykule przeczytamy m.in. o właściwym rozplanowaniu czasu wystąpienia, o porządkowaniu treści przemówienia, o porządkowaniu wypowiedzi i przyczynach niepowodzeń w omawianym zakresie.