Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 415.1 kb
Stron: 3
Id: 1466

Autoprezentacja podczas wystąpień publicznych – aspekty praktyczne (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Październik 2011

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napot... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżercykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Przygotowanie wystąpienia publicznego można porównać do prowadzenia samochodu. Wykładowca musi znać cel, żeby znaleźć odpowiednią drogę. Pomaga mu w tym kompas pozwalający wytyczyć właściwy kierunek. Droga, której należy się trzymać, nie zawsze jest prosta. Podczas podróży napotyka się na doliny, wyżyny, burze, śniegi itd. Podobnie może się zdarzyć – w przenośni – podczas wystąpień publicznych. Mogą pojawić się nieporozumienia, chaos, niekończące się dygresje lub brawa.
Prowadząc prezentacje czy wystąpienia publiczne, zachowujemy się i mówimy w inny sposób niż podczas zwykłej rozmowy. Całą swoją osobą komunikujemy pewien przekaz, którego adresatami są słuchający nas ludzie. Sztuka autoprezentacji polega na tym, aby sprawnie sterować przekazywanym komunikatem i zawsze być świadomym tego, jakie wywieramy wrażenie.


W artykule przeczytamy m.in. o właściwym rozplanowaniu czasu wystąpienia, o porządkowaniu treści przemówienia, o porządkowaniu wypowiedzi i przyczynach niepowodzeń w omawianym zakresie.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz