Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Atrakcyjne przedszkole – część druga (przewaga konkurencyjna w praktyce)

Anna Jankowska   Listopad 2011

Walka o klienta nie ominęła placówek edukacyjnych. Ale to właśnie dzięki konkurencji pojawiają się nowe pomysły, dzięki którym przedszkole staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem zarówno dla malucha, jak i rodzica. Przewaga konkurencyjna opiera się na różnych zmienn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Walka o klienta nie ominęła placówek edukacyjnych. Ale to właśnie dzięki konkurencji pojawiają się nowe pomysły, dzięki którym przedszkole staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem zarówno dla malucha, jak i rodzica.
Przewaga konkurencyjna opiera się na różnych zmiennych. Placówka może wykorzystać dziesięć innowacji i zastosować wszystkie wymienione poniżej zmienne, a może też postawić na jedną lub dwie najważniejsze, o których wie, że da się nimi „grać” na rynku edukacyjnym. Czasem naprawdę nie warto rozmieniać się na drobne, idąc krok w krok za wytycznymi z podręczników. Niemniej jednak nie zwalnia to świadomego pedagoga z poznania poniższych zmiennych i przeanalizowania ich pod kątem korzyści, jakie może z tego wyciągnąć jego placówka. Klasyfikacja ekonomiczna zmiennych Ireneusza Bielskiego przyjmuje następujące kryteria: materialność, trwałość, dynamika, realność, jawność, oryginalność, zasięg, waga, przedmiot.


Autorka w swoim tekście omawia m.in. kolejno wskazane powyżej kryteria m.in. w kontekście możliwości sensownego zaistnienia placówki przedszkolnej na targach edukacyjnych.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka