Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 559.56 kb
Stron: 3
Id: 1533

Atrakcyjne przedszkole – część druga (przewaga konkurencyjna w praktyce)

Anna Jankowska   Listopad 2011

Walka o klienta nie ominęła placówek edukacyjnych. Ale to właśnie dzięki konkurencji pojawiają się nowe pomysły, dzięki którym przedszkole staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem zarówno dla malucha, jak i rodzica. Przewaga konkurencyjna opiera się na różnych zmienn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektormenadżerpromocjaprzedszkolecykl Jak się pokazać?

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Walka o klienta nie ominęła placówek edukacyjnych. Ale to właśnie dzięki konkurencji pojawiają się nowe pomysły, dzięki którym przedszkole staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem zarówno dla malucha, jak i rodzica.
Przewaga konkurencyjna opiera się na różnych zmiennych. Placówka może wykorzystać dziesięć innowacji i zastosować wszystkie wymienione poniżej zmienne, a może też postawić na jedną lub dwie najważniejsze, o których wie, że da się nimi „grać” na rynku edukacyjnym. Czasem naprawdę nie warto rozmieniać się na drobne, idąc krok w krok za wytycznymi z podręczników. Niemniej jednak nie zwalnia to świadomego pedagoga z poznania poniższych zmiennych i przeanalizowania ich pod kątem korzyści, jakie może z tego wyciągnąć jego placówka. Klasyfikacja ekonomiczna zmiennych Ireneusza Bielskiego przyjmuje następujące kryteria: materialność, trwałość, dynamika, realność, jawność, oryginalność, zasięg, waga, przedmiot.


Autorka w swoim tekście omawia m.in. kolejno wskazane powyżej kryteria m.in. w kontekście możliwości sensownego zaistnienia placówki przedszkolnej na targach edukacyjnych.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz