Atmosfera, która wpływa na uczenie się dzieci (Edukacja Montessori)

Julia Janowska   Luty 2012

Sposób funkcjonowania pedagogów zależy od ich środowiska pracy, a ściślej mówiąc – od stylu współpracy nauczycieli i dyrektorów. Choć sama Maria Montessori o tym nie pisała, relacje między dorosłymi w przedszkolu są częścią „przygotowanego otoczenia&rdq... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Sposób funkcjonowania pedagogów zależy od ich środowiska pracy, a ściślej mówiąc – od stylu współpracy nauczycieli i dyrektorów. Choć sama Maria Montessori o tym nie pisała, relacje między dorosłymi w przedszkolu są częścią „przygotowanego otoczenia”, które powinno wspomagać rozwój dzieci.
Tematem atmosfery, która wpływa na uczenie się dzieci, postanowiłam się zająć pod wpływem badań, które przeprowadziłam w siedmiu montessoriańskich przedszkolach. W badaniach skupiałam się na interpretacjach myśli Marii Montessori wykorzystywanych przez nauczycieli pracujących tą metodą.