Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 5240.88 kb
Id: 6299

Artysta inspiracji dookoła szuka, a gdy ma natchnienie, powstaje wielka sztuka [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2017

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania dzieci różnymi formami sztuki kształtowanie wrażliwości przedszkolaków na sztukę w różnych wymiarach; zapoznanie starszaków z wybranymi nurtami w malarstwie i z charakterystycznymi dla nich dziełami sztuki; uwrażliwienie dzieci na elementy sztuki występujące ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 4 Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

komunikacja interpersonalnakreatywnośćmalarstwopięciolatekplastykascenariusz zajęćsześciolateksztukatwórcze myślenie

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Marzec 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania dzieci różnymi formami sztuki kształtowanie wrażliwości przedszkolaków na sztukę w różnych wymiarach; zapoznanie starszaków z wybranymi nurtami w malarstwie i z charakterystycznymi dla nich dziełami sztuki; uwrażliwienie dzieci na elementy sztuki występujące w najbliższym otoczeniu (budynki, obrazy, rzeźby, ceramika, biżuteria); zachęcanie przedszkolaków do podejmowania różnych działań plastycznych; stwarzanie starszakom okazji do łączenia sztuki plastycznej z muzyką; zapoznanie dzieci z zawodami związanymi z wybranymi dziedzinami sztuki; zapoznanie przedszkolaków z zasadami kulturalnego zachowania się w muzeach i galeriach sztuki; rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia starszaków; stwarzanie dzieciom okazji do rozwijania kompetencji społecznych (komunikacja i współpraca w zespole).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz