Anielskie wariacje

Listopad 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Anioł Jesienny, Anioł Ulicznik, Anioł Zimowy, Anioł Koci, Anioł Czytelnik, Anioł Biedronkowy – wspaniale będą się prezentować na świątecznych kartkach. Warto już teraz pomyśleć o ich przygotowaniu. Doskonałą inspiracją będzie opowieść o młodych artystach tworzących anielskie prace plastyczne, którą znajdziesz w tym artykule!

Znajdziesz tu także sprawdzony przepis na „anielską” masę solną.

Fragment opowiadania: W pracowni „Pod Kotem” panowało tego dnia niezwykłe ożywienie. Nad biurkiem pochylił się wianuszek głów. Znalazłam ogłoszenie o konkursie plastycznym, którego tematem miały być... anioły. Anioł, jaki jest, każde dziecko wie. Toteż temat uznano za bardzo łatwy i cała siódemka postanowiła przystąpić do konkursu. Konkurs nie byle jaki, ogólnopolski. Anioła namalować żaden problem. Artyści usadowili się na podłodze, by opowiedzieć, jak zabiorą się do swoich aniołków. – Mój anioł – oznajmiła Sonia – będzie miał długą suknię. I skrzydła... – A mój – podjęła temat Ninka – będzie miał skrzydła też, i... no... suknię do ziemi... – No, mój to będzie miał aureolkę – stwierdziła Marta i już mniej pewnym głosem dodała – i skrzydła będzie miał... Przemek, Kaja i Agatka nie zabierali głosu. Za to na twarzy Ali widać było głęboki namysł. – Może... – ciągnęła wolno. – Może niech te anioły będą takie dla ludzi..., no... przecież anioły opiekują się ludźmi. Różnymi... – Zwierzętami chyba też – dodała szybko Nina, której rodzice kilka dni wcześniej przygarnęli bezdomnego kota. Na twarzy Przemka malowała się przekora. – Czy anioł zawsze musi być taki... święty? Pochuliganić trochę nie może? – z nutką zuchwałości w głosie zapytał nasz rodzynek (…).