informacje o pliku

Angelika Baranowska   Maj 2013

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Towarzyszą mu gotowe pomoce dydaktyczne:

• plakat przedstawiający piramidę zdrowego odżywiania, który został dołączony do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – TU możesz go zobaczyć;
  • komplet ilustracji do zabaw i ćwiczeń, m.in. fotografie różnych produktów spożywczych do stworzenia kolażu – pobierzesz je z TEJ strony.

Scenariusz zajęć, w którym uwzględniono następujące cele ogólne:

• rozumienie potrzeby zachowania zasad racjonalnego żywienia i stosowania ich w życiu codziennym;
  • poszerzenie wiadomości na temat zdrowia człowieka z uwzględnieniem produktów, substancji, przedmiotów powodujących alergię;
  • wdrażanie dzieci do dbania o własne bezpieczeństwo.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: * Piramida zdrowego żywienia. Oglądanie planszy przedstawiającej piramidę zdrowego żywienia przedszkolaka. Omówienie przez nauczyciela planszy ze zwróceniem szczególnej uwagi na spożywanie odpowiednich porcji. Podkreślenie faktu, że w przypadku dzieci uczulonych np. na cytrusy, ważne jest mimo wszystko jedzenie innych owoców. * Zdrowie na talerzu. Praca plastyczna – każde dziecko otrzymuje szablon talerza lub duży papierowy talerzyk oraz obrazki przedstawiające różne produkty spożywcze. Zadaniem dzieci jest wybranie i przyklejenie na talerzu ilustracji z produktami, których spożywanie jest bezpieczne i wartościowe dla zdrowia. Zwrócenie uwagi dzieciom, które są uczulone na różne produkty – np. owoce cytrusowe, aby nie przyklejały ich na szablon talerza, a zastąpiły innymi owocami.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania