Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 375.25 kb
Stron: 3
Id: 869

Aktywizacja ruchowa dzieci

Ewa Roszka   Kwiecień 2011

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego zapotrzebowania na ruch. Szczególnie ważną rolą przedszkola jest zatem przekazanie dziecku właściwych wzorców ruchowych, czego efektem będzie nie tylko prawidłowo ukształtowana sylwetka, ale także ogólna sprawność fizyczna oraz estetyka i el... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

inspiracjezajęcia ruchowezdrowie

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego zapotrzebowania na ruch. Szczególnie ważną rolą przedszkola jest zatem przekazanie dziecku właściwych wzorców ruchowych, czego efektem będzie nie tylko prawidłowo ukształtowana sylwetka, ale także ogólna sprawność fizyczna oraz estetyka i elegancja ruchu. Aktualna pedagogika traktuje ruch priorytetowo, przypisując mu ogromne znaczenie kształcące i kształtujące. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór metod i form pracy, aby dziecko było zaskakiwane, pobudzane i motywowane do aktywności.


W artykule opisane zostały następujące metody możliwe do zastosowania podczas zajęć z zakresu wychowania fizycznego prowadzonych w przedszkolu: metoda Carla Orffa, gimnastyka twórcza Rudolfa Labana, gimnastyka rytmiczna Kniessów i metoda opowieści ruchowej J. G. Thulina. Opisom wszystkich tych koncepcji towarzyszą liczne pomysły na zabawy – gotowe narzędzia do wykorzystania w pracy z dziećmi.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz