Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 375.25 kb
Stron: 3
Id: 869

Aktywizacja ruchowa dzieci

Ewa Roszka   Kwiecień 2011

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego zapotrzebowania na ruch. Szczególnie ważną rolą przedszkola jest zatem przekazanie dziecku właściwych wzorców ruchowych, czego efektem będzie nie tylko prawidłowo ukształtowana sylwetka, ale także ogólna sprawność fizyczna oraz estetyka i el... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

inspiracjezajęcia ruchowezdrowie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego zapotrzebowania na ruch. Szczególnie ważną rolą przedszkola jest zatem przekazanie dziecku właściwych wzorców ruchowych, czego efektem będzie nie tylko prawidłowo ukształtowana sylwetka, ale także ogólna sprawność fizyczna oraz estetyka i elegancja ruchu. Aktualna pedagogika traktuje ruch priorytetowo, przypisując mu ogromne znaczenie kształcące i kształtujące. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór metod i form pracy, aby dziecko było zaskakiwane, pobudzane i motywowane do aktywności.


W artykule opisane zostały następujące metody możliwe do zastosowania podczas zajęć z zakresu wychowania fizycznego prowadzonych w przedszkolu: metoda Carla Orffa, gimnastyka twórcza Rudolfa Labana, gimnastyka rytmiczna Kniessów i metoda opowieści ruchowej J. G. Thulina. Opisom wszystkich tych koncepcji towarzyszą liczne pomysły na zabawy – gotowe narzędzia do wykorzystania w pracy z dziećmi.