Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Akceptacja i niezwykła wartość rozmowy

Katarzyna Brońska   Luty 2011

Akceptacja może być porównana do bezwarunkowej rodzicielskiej miłości. To przyjmowanie dziecka, jego odczuć, przeżyć takimi, jakimi są. Bez oceniania, moralizowania czy korygowania. Ale jak wprowadzić w relacje z dzieckiem aktywne słuchanie, oparte na akceptacji i chęci poznania jego prawdziw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wychowanieemocjekomunikacja interpersonalnarodzicepedagogizacja

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Akceptacja może być porównana do bezwarunkowej rodzicielskiej miłości. To przyjmowanie dziecka, jego odczuć, przeżyć takimi, jakimi są. Bez oceniania, moralizowania czy korygowania. Ale jak wprowadzić w relacje z dzieckiem aktywne słuchanie, oparte na akceptacji i chęci poznania jego prawdziwych odczuć?


W artykule przeczytamy o rodzicielskiej akceptacji i jej znaczeniu dla rozwoju dziecka, o akceptacji niewerbalnei i werbalnej oraz o kategoriach komunikatów świadczących o braku akceptacji.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz