Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 550.17 kb
Stron: 5
Id: 1360

ADHD na wakacjach (zmagania wychowawcy kolonijnego z dzieckiem mającym ADHD)

Dagmara Kalczyńska   Magazyn specjalny 2011

Ostatnio wiele się pisze o ADHD, zdecydowanie więcej niż kilka lat temu. Wydaje się, że nie ma osoby, która chociaż raz nie usłyszała gdzieś o ADHD, są i tacy, którzy mówią, że jest na nie moda, tak samo, jak na błyszczące dodatki czy kolorowe wzory. Czym więc jest ADHD i dlacze... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

ADHDbezpieczeństwonauczycielpsychologia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Ostatnio wiele się pisze o ADHD, zdecydowanie więcej niż kilka lat temu. Wydaje się, że nie ma osoby, która chociaż raz nie usłyszała gdzieś o ADHD, są i tacy, którzy mówią, że jest na nie moda, tak samo, jak na błyszczące dodatki czy kolorowe wzory. Czym więc jest ADHD i dlaczego za chwilę okaże się, że jest to wręcz kontrowersyjne zagadnienie?
Po raz pierwszy rozpoznał je w 1902 roku profesor Stall badający grupę dzieci. ADHD, co to takiego? Jeszcze w połączeniu z wakacjami, cóż to znaczy? Cztery zagadkowe litery kodujące jakieś zagadnienie, tylko jakie? Pewien akronim, choć pewnie słowo „akronim” jest rzadziej rozumiane niż słowo tutaj ważniejsze – ADHD.
„ADHD na wakacjach (…)” to opracowanie dotyczące lapidarnej charakterystyki terminologicznej zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi, jednak z uwzględnieniem praktycznej strony pojęcia (…).


W artykule ponadto o tym, jak rozpoznać ADHD oraz jak pracować z dzieckiem mającym ADHD.