Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Adaptacja zawodowa nauczyciela przedszkola

Lidia Wollman   Wrzesień 2010

Problematyka adaptacji zawodowej nauczyciela jest nadal rzadko podejmowana, a przecież start w zawodzie w dużym stopniu warunkuje późniejszą satysfakcję z pracy. Adaptacja zawodowa, według Encyklopedii pedagogicznej XXI wieku, to wieloaspektowy proces opanowywania zadań zawodowych i dopasowy... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Problematyka adaptacji zawodowej nauczyciela jest nadal rzadko podejmowana, a przecież start w zawodzie w dużym stopniu warunkuje późniejszą satysfakcję z pracy.
Adaptacja zawodowa, według Encyklopedii pedagogicznej XXI wieku, to wieloaspektowy proces opanowywania zadań zawodowych i dopasowywania się do sytuacji występujących w procesie pracy. Możemy w nim wyróżnić trzy etapy: przyjmowanie do pracy, wprowadzanie w środowisko pracy i wzajemne przystosowanie. Jednak w przypadku zawodu nauczyciela o jego efektywnej adaptacji zawodowej decyduje w znacznym stopniu motywacja wyboru profesji. Im bowiem bardziej zmotywowany do pracy nauczycielskiej jest kandydat, student pedagogiki, tym łatwiej kształtować mu swoją osobowość w toku studiów, a także w trakcie późniejszej praktyki.


W artykule przeczytamy m.in. o adaptacji zawodowej jako jednym z etapów rozwoju zawodowego, o jej przebiegu, o najczęstszych problemach młodych nauczycieli u progu kariery, o cechach dobrego opiekuna stażu oraz o znaczeniu zespołów samokształceniowych w procesie adaptacji zawodowej.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!