Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1673.61 kb
Id: 10130

Ach, ta dziecięca fantazja! Myślenie magiczne u dzieci przedszkolnych

Agnieszka Wentrych   Lipiec-sierpień 2021

"(...) Dziecko w wieku przedszkolnym cechuje tzw. światopogląd magiczny. Podając dorosłym swoje dziecięce wyjaśnienia pojęć czy zjawisk, niejednokrotnie wzbudza w nich zaskoczenie i rozbawienie. Dziecko „ożywia” przedmioty martwe, nadaje roślinom i zwierzętom oraz postaciom z bajek cechy ludzkie. At... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

kreatywnośćtwórcze myśleniemyślenie magiczne

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Dziecko w wieku przedszkolnym cechuje tzw. światopogląd magiczny. Podając dorosłym swoje dziecięce wyjaśnienia pojęć czy zjawisk, niejednokrotnie wzbudza w nich zaskoczenie i rozbawienie. Dziecko „ożywia” przedmioty martwe, nadaje roślinom i zwierzętom oraz postaciom z bajek cechy ludzkie. Atrybutami światopoglądu magicznego są między innymi animizm, artyficjalizm i realizm. Animizm to tendencja do traktowania przedmiotów, jakby posiadały wolę, uczucia, zdolność myślenia – żywe jest to, co pozostaje w ruchu. Artyficjalizm to przekonanie, że świat i jego zjawiska zostały celowo stworzone przez człowieka lub Boga dla człowieka, np. Deszcz jest po to, żeby dzieci mogły zakładać kalosze i wchodzić do kałuży. Realizm to z kolei przekonanie, iż zjawiska psychiczne, np. sny, istnieją realnie (materialnie). (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz