Zdrowie ukryte w mleku

Wydarzenie dodał(a) Izabela Jasiuchna

W naszym przedszkolu dbamy o racjonalne odżywianie dzieci, dlatego też nie może zabraknąć w ich diecie mleka. Stanowi ono źródło cennych składników odżywczych, wspomagających  zdrowy rozwój dziecka dzięki zawartości wapnia i witaminy D dla mocnych kości oraz żelaza ważnego dla rozwoju mózgu. Wspomaga również rozwój zdrowej flory bakteryjnej w jelitach, która jest częścią zdrowego układu trawiennego. Dlatego też, w zajęciach przedszkolnych wiele czasu poświęcamy na realizację projektu dotyczącego zdrowego odżywiania. Staramy się, by dzieci poprzez aktywny udział rozwijały twórcze myślenie, doświadczały,manalizowały i wyciągały wnioski, a przede wszystkim wiedziały, które produkty powinny pojawić się w naszym codziennym menu. Zachęcamy do spożywania produktów zawierających mleko. Na zajęciach „Zdrowie ukryte w mleku”, przedszkolaki uczęszczające do naszej placówki w okresie wakacji, dowiadywały się czego nie powinno zabraknąć w naszym wakacyjnym pożywieniu. Odkrywały, w jaki sposób przetwarzamy mleko i co smacznego możemy zrobić sami w domu, dodając do niego np. świeżych owoców, których różnorodność i walory smakowe w okresie letnim zadowolą niejednego smakosza. Zachęcamy do zdrowej wakacyjnej diety, bogatej w koktajle i jogurty własnego wyrobu. Smacznego...

od Izabela Jasiuchna

do Izabela Jasiuchna