Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Rajd do Mirowa


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 16 lat temu, wyświetleń 2836


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

 Dużą atrakcją dla dzieci z grup SŁONECZKA i ŻABKI była wycieczka o charakterze ekologiczno-turystycznym do Mirowa. Wycieczka pod hasłem, "Gdy wypoczywamy to o przyrodę dbamy” stanowiła wielkie "ródło radości, ponieważ przedszkolaki mogły zabrać ze sobą rodziców, rodzeństwo, babcię oraz dziadka. Celem wycieczki było wskazanie dzieciom i dorosłym pomysłów na wspólne spędzenie czasu, nauczenie się życia w zgodzie z przyrodą aby czerpać z niej to, co będzie sprawiało  radość, a przy okazji nie niszczyć natury. W sobotę o wyznaczonej godzinie zebraliśmy się w umówionym miejscu. Zapakowaliśmy niezbędny sprzęt i wreszcie wyruszyliśmy do Mirowa.W drodze omówione zostały ważne kwestie organizacyjne oraz zapoznaliśmy się ze "piewnikiem rajdowicza. Czas szybko i miło upłynął na wspólnym śpiewaniu piosenek znanym dzieciom oraz piosenek z czasów dzieciństwa rodziców.

 

Na miejscu rozbiliśmy obóz u stóp zamku mirowskiego.W czasie, kiedy uczestnicy wycieczki nabierali siły, specjalna "grupa zwiadowcza” przygotowywała trasę rajdu i wyznaczała stacje zadaniowe.Rodzice i dzieci podzieleni na grupy, przechodząc całą trasę rajdową, wykonywali zadania na poszczególnych stacjach, obsługiwanych przez wyznaczonych rodziców – sędziów, którzy jednocześnie czuwali nad prawidłowym wykonaniem zadań, oceniając je i odnotowując punkty na kartach startowych grup. Karty startowe stanowiły jedyny element "rywalizacji” pomiędzy uczestnikami wycieczki i silnie mobilizowały do wykonania wszystkich zadań. Dzieci oraz dorośli mogli nauczyć się tutaj przede wszystkim współpracy i zaufania, mieli możliwość zainteresowania się światem dziecięcych przeżyć oraz uwrażliwienia się na różne przejawy piękna w otaczającym nas świecie.

 

Mogli także posiąść umiejętność poruszania się po nieznanym terenie, uwrażliwić na degradację środowiska i wreszcie rozbudzić postawę nastawioną do działań na rzecz tego, co czyste i zdrowe.  A kiedy wreszcie ostatnia z grup rajdowych dostała się do miejsca biwakowania, jurorzy po przeliczeniu zdobytych punktów i krótkiej naradzie, nadali wszystkim uczestnikom rajdu tytuł "Miłośnika rajdu”, dzieci natomiast zostały nagrodzone medalami i dyplomami uznania. Teraz można było rozpalić ognisko. Rodzice i przedszkolaki piekąc kiełbaski dzielili się wrażeniami z rajdu. Po chwili wytchnienia, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy przedszkolaki  i ich opiekunów.

Przygotowane zabawy i konkursy zawierały dużą dawkę humoru i wszyscy świetnie się bawili. Udało się stworzyć atmosferę radości podczas aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu. Nikt nie musiał przypominać o pozostawieniu porządku i zabraniu śmieci. Wszyscy stwierdzili, że spędzili bardzo miło i pożytecznie czas oraz wyrazili pragnienie, aby taka wycieczka została na trwałe wpisana do kalendarza imprez przedszkolnych.

   

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!