W Stumilowym Lesie - Zielona noc w Miejskim Przedszkolu Nr 5

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

„W Stumilowym Lesie” – pod takim hasłem przebiegała zabawa, w której wzięło udział blisko siedemdziesięcioro sześciolatków oraz pięciolatków z grupy Misie, Muchomorki oraz Smerfy, które od września rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Tego typu impreza odbyła się już po raz czwarty w Miejskim Przedszkolu Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim i tak jak tematyczne bale karnawałowe, stały się tradycją naszej placówki.
19 czerwca 2015 roku w godzinach popołudniowych w przedszkolu zjawiły się dzieci, aby wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz opiekunami spędzić noc w przedszkolu. Aby wejść do Stumilowego Lasu należało powiedzieć ustalone wcześniej hasło: „Kubuś Puchatek fajny jest, on jest the best”. Na miejscu przedszkolaki złożyły przysięgę w obecności pani dyrektor, Hanny Czartoryjskiej. Po tym uroczystym obrzędzie dzieci wykonały swoje portrety, które umieściły na pamiątkowej tablicy absolwentów rocznika 2015. Dalszym punktem programu było poszukiwanie skarbu w ogrodzie przedszkolnym, zgodnie ze znalezionymi przez dzieci wskazówkami oraz fragmentami mapy. Mali przyjaciele Kubusia Puchatka podzieleni na dwie drużyny mieli za zadanie odszukać ukryte litery i rozwiązać zagadki pozostawione w domkach zwierzątek ze Stumilowego Lasu. Dzieci bardzo szybko rozwiązały zagadki, jednak cała trudność polegała na wykopaniu ukrytego skarbu. W tym przypadku trzeba było wykazać się wielką cierpliwością. Czekoladowe talarki oraz lizaki ukryte w skrzyni bardzo wszystkim smakowały, a dodatkowo zaostrzyły apetyt na dalsze przygody. Po zakończonej grze terenowej dzieci upiekły kiełbaski na ognisku.
Po kolacji na korytarzu przedszkolnym odbyła się dyskoteka piżamowa, a po niej wieczorny seans filmowy z popcornem. Po tak emocjonującym dniu mali przyjaciele Kubusia Puchatka usnęli w przyniesionych przez siebie śpiworach, na przedszkolnych materacach, co na pewno przypomniało im czas, kiedy leżakowały w przedszkolu będąc w maluchach.
Nad ranem przyszedł czas na tygrysie psikusy, czyli malowanie twarzy śpiącym przedszkolakom. W sobotni poranek, tuż przed 6 rano dzieci z radością odbyły wojnę na poduszki. Po zapakowaniu rzeczy dzieci udały się na śniadanie, które zjadły ze smakiem. Na zakończenie imprezy wszyscy pożegnali się ustalonym okrzykiem, a następnie otrzymali odznakę „Przyjaciela Kubusia Puchatka”. W związku z tym, że na dworze była piękna pogoda, dzieci udały się do przedszkolnego ogrodu skąd odbierane były przez swoich rodziców, którzy stęsknieni przybywali po swoje pociechy, mające im tyle do opowiedzenia.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk