Kultura na najwyższym poziome

Wydarzenie dodał(a) Anna Wytrzyszczewska

Ostatnim projektem, w który zaangażowały się Elfy było projekt "Grzeczny przedszkolak". Choć na co dzień dzieci używają naszych magicznych słów chcieliśmy jeszcze raz się zastanowić po co to wszystko. Na początku zaskoczyło dzieci pytanie "Co by było gdyby na swiecie nie było słowa "przeprasza?". Elfy szybko zorientowały się, że w takim świecie nie dałoby się żyć, każdy by na każdego się gniewał, każdy byłby sam. Nikt nie chce żyć w takim swiecie. Zrobiliśmy też małe doświadczenie w oparciu o zabawę "Mur z ludzi". Dzieci które tworzył mur miały tak stać, by dziecko które się przepycha nie miało szansy przejść z  żadnej ze stron. Tylko to jedno dziecko wiedziało, że kiedy już nic się nie da zrobić może spróbowac użyć słowa "przeprasza" by przejść. Pozostałe dzieci nie zostały o tym poinformowane, ale zachowały się wzorowo kiedy usłyszały "przepraszam", mur się rozstąpił, dziecko mogło spokojnie przejść. Rozmawialiśmy też o naszych uczuciach, jak się dzieci czuły podczas poszczególnych elementów tej zabawy. Bo tym bawiliśmy się w zabawę "Dziekuję ci za.." - dzieci wymyślały za co dziś mogą podziękowac osobom które spotykają. Zabawa ta trwała do końca dnia, dzieci strałay się jak najczęściej stosować zwroty proszę, przepraszam, dziękuję! To był naprawdę miły dzień.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Anna Wytrzyszczewska

do Anna Wytrzyszczewska