Leśna wyprawa

Wydarzenie dodał(a) Paulina Adamczyk

W ramach projektu pn. "Mały Przyrodnik", dzieci z najstarszej grupy z Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek w Mucharzu, wybrały sie na wycieczkę do lasu. Zanim rozpoczęto wędrówkę, dzieci przypomniały jak powinniśmy zachowywać się w lesie i jakich zachowań należy się wystrzegać, tworząc w ten sposób Kodeks Przedszkolaka - Przyjaciela Przyrody.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przyroda jest nie tylko niezwykle piękna, ale równiż użyteczna i trzeba ją szczególnie chronić.
Przemierzając leśne ścieżki, przedszkolaki zaopatrzone w lupy i plastikowe pojemniczki, obserwowały z zaciekawieniem napotkane owady, przyglądały się roślinom i nasłuchiwały śpiewu ptaków. Miejscem na odpoczynek była polana, gdzie znajdowała się leśna tablica informacyjna.To właśnie tam, dzieci przypomniały sobie nazwy niektórych zwierząt spotykanych na odwiedzanym przez nas terenie, mogły zobaczyć również ich zdjęcia.
Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko wiele radości, ale była przede wszystki prawdziwą lekcją przyrody. Zdobyte informacje pozostaną w pamięci przedszkolaków, o czym z pewnością będą przypominały pamiątkowe dyplomiki.
Zajęcia przeprowadziły wychowawczynie grupy Aniołki: p. Paulina Adamczyk i p. Beata Bryndza.

Mały Przyrodnik

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt.

od Paulina Adamczyk

do Paulina Adamczyk