Projekt "W krainie matematyki"

Wpis dodał(a) Małgorzata Piórko

Matematyka to najszlachetniejsza i najbardziej abstrakcyjna ze wszystkich nauk. Dlatego przedszkolaki z Nielepic wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "W krainie matematyki”. Program ten był realizowany od 26.02 do 09.03.2018 roku. Założeniem programu była nauka zagadnień matematycznych poprzez zabawę i działania za pomocą konkretów i praktycznych ćwiczeń. W ramach projektu zorganizowano zawody drużynowe, w trakcie których dzieci mogły  zaprezentować swoje umiejętności matematyczne i logiczne myślenie. Uczyły się współpracy w zespole podczas wykonywania bardziej skomplikowanych zadań matematycznych. Codziennie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach matematycznych, na przykład "Bocian na łowach”, "Uciekające żaby”, "Zbieramy kwiaty” i wielu innych. Na zakończenie projektu zorganizowano konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczna pod tytułem "W krainie Figurolandii”, które wykonane były z różnych figur geometrycznych.

Poszukiwacze Przygód - W krainie matematyki

od Małgorzata Piórko