Projekt "W krainie zabaw z rodzicami"

Wpis dodał(a) Małgorzata Piórko

W dniu 23 marca 2018 roku w oddziale przedszkolnym w Nielepicach odbył się „Dzień Otwarty”. Grupa starszaków powitała długo oczekiwaną wiosnę programem artystycznym ,,Pora radosna gdy wraca wiosna”. Na zaproszonych gości czekała kolorowo ozdobiona sala gimnastyczna, pełna kwiatów, bocianów i owadów. Przedszkolaki przygotowały również wystawę prac plastycznych o tematyce wiosennej. Rodzice zachwycali się pięknymi bocianami, biedronkami, żabkami, przebiśniegami, tulipanami, kwitnącymi drzewami oraz kapeluszami Pani Wiosny. Dzieci witały Panią Wiosnę wierszami, tańcami oraz piosenkami w pięknych strojach. Były przebrane za wiosenne kwiaty, owady oraz zwierzęta budzące się ze snu zimowego. Atrakcją tego dnia była gra dzieci na instrumentach perkusyjnych do utworów "Marsz Radeckiego” oraz "Letkiss Hugo”. Po części artystycznej wykonanej przez dzieci do zabawy zostali zaproszeni rodzice. Przygotowane zostały dla nich zabawy muzyczne z wykorzystaniem metody Batti Strauss.

Dzień ten dostarczył dzieciom i rodzicom mnóstwo uśmiechów i radości, był wesoły, kolorowy i pełen wrażeń. Spotkanie zakończyło się wręczeniem rodzicom własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaków wiosennych drzew.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od Małgorzata Piórko

do Małgorzata Piórko