Kotki z PP nr 9 w Radomsku w Krainie Tańca

Wpis dodał(a) Magdalena Depta

W styczniu grupa „Kotki” z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku przystąpiła do realizacji kolejnego małego projektu pod nazwą „W krainie tańca”. Karnawał to czas w roku, kiedy organizowane są najbardziej kolorowe, huczne zabawy i bale przebierańców. Przygotowania do naszego przedszkolnego balu rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z tradycjami związanymi z obchodami karnawału w naszym kraju. Aby poczuć klimat zbliżającej się wielkimi krokami uroczystości wykonaliśmy kolorowe maski, które przyozdabialiśmy według własnych pomysłów. Bal karnawałowy to dla dzieci niezwykłe wydarzenie dostarczające im wielu pozytywnych przeżyć i emocji. Bardzo ważną kwestią dla naszych wychowanków był wybór przebrania, a dyskusje na ten temat pojawiły się już na kilka tygodni przed balem. Motywem przewodnim był „Cyrk”, jednak pomysły dzieci były bardzo różnorodne. Niektórzy, aby ułatwić sobie zadanie kupili wspólnie z rodzicami gotowe stroje, jednak my zachęcałyśmy do samodzielnego przygotowania przebrań. Chętnie służyłyśmy radą i pomocą. Tego dnia już od rana w przedszkolu panowało ogromne poruszenie. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby wystrój sali wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wspaniałej zabawy. Kolorowe balony, serpentyny i wspaniała dekoracja zdecydowanie uprzyjemniała nam wspólny czas. W salach przedszkolnych można było spotkać różne postacie bajkowe: klauni, księżniczki, wróżki, piraci, policjanci, strażacy czy spidermeni to tylko niektóre z przebrań. Kreacje były tak precyzyjne, że niektórych ciężko było rozpoznać. Dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Bal poprowadził wodzirej, który wspaniałą muzyką i różnorodnymi zabawami zachęcał nas do aktywności. Przy znanych rytmach przedszkolaki prezentowały swoje taneczne talenty. Wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia uśmiech nie schodził nam z twarzy. Podczas odpoczynku mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedze na temat bajek i baśni rozwiązując wspólne zagadki. Na koniec wybrano króla i królową balu, którzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały breloczki.

Poszukiwacze Przygód - W krainie tańca

od Magdalena Depta