Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Biblioteczka przedszkolna w "Zaczarowany Wzgórzu Doroty"


Wpis dodał(a) Monika Szymska 10 miesięcy temu, wyświetleń 640


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Samorządowe Przedszkole nr 136 "Zaczarowane Wzgórze Doroty" w Krakowie wzięło udział w projekcie pod patronatem wydawnictwa Bliżej Przedszkola pt. "Książka (dla) Przedszkolaka". Głównym celem projektu jest upowszechnienie czytania u dzieci. Inicjatywa zorganizowania biblioteczki rozpoczęła się w listopadzie 2017 r. Został stworzony regulamin korzystania z wypożyczalni określający zasady dla czytelników. Brzmi on następująco:

1. Możesz wypożyczyć lub przynieść swoją książeczkę. 
2. Aby wypożyczyć książeczkę poproś mamę lub tatę o wpisanie się do zeszytu.
3. Książeczkę możesz wypożyczyć na okres 1 tygodnia. 
4. Jeśli masz niepotrzebne książeczki przynieś je, aby inne dzieci mogły skorzystać. Przyniesioną książeczkę pozostaw na półeczce. 

Idea przedszkolnej biblioteczki cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców. Opiekunowie naszych przedszkolaków aktywnie przyczyniają się do powiększenia księgozbiorów oraz czynnie uczestniczą w korzystaniu z nich. W najbliższym czasie dzieciaki czeka wycieczka do biblioteki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 35 w Krakowie dla dalszego pogłębiania czytelnictwa. 

Razem z ruszającym projektem nasza placówka uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", jak również w ramach wolontariatu uczniowie z gimnazjum (raz w tygodniu) czytają w grupach przedszkolnych wybrane bajki i prowadzą rozmowy o wartości literatury w życiu ludzi. 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Monika Szymska