Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "Bliżej pieska"


Wpis dodał(a) Agnieszka Sibilak
10 miesięcy temu, wyświetleń 149


Wpis został sprawdzony przez moderatora

DOGOTERAPIA, czyli „Bliżej pieska”

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Są to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z zerówek Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie miały okazję uczestniczyć w zajęciach dogoterapeutycznych. Podczas zajęć dowiedziały się, jak należy podchodzić do psa, gdzie można go dotykać i głaskać, a które miejsca są niedozwolone. Pani Agata opowiedziała także o psich ratownikach oraz o psach przewodnikach, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Na przygotowanych slajdach pokazała dzieciom pewne zachowania psa i wytłumaczyła, co oznaczają. Jednak na zajęciach dogoterapii najważniejszą bohaterką spotkania była suczka - półtoraroczna Fiba. To miły i przyjacielski cavalier king charles spaniel. Był to jej debiut na zajęciach z dziećmi, do których była znakomicie przygotowana i przeszkolona. Fiba świetnie reagowała na wydane komendy: siad, zostaw, zostań, proszę; przechodziła przez tunel oraz szukała psich smakołyków ukrytych pod kubeczkami. Dziewczynki i chłopcy mogli po kolei sami nagrodzić ją pysznym smaczkiem za wykonanie polecenia. Wizyta Fiby było dla dzieci atrakcją i wielką uciechą, a jej merdający ogonek, pokazał nam, że ona odwzajemnia te pozytywne emocje. Jak mówią „pierwsze koty za płoty...” i teraz Fiba może uczestniczyć w kolejnych zajęciach z grupami w przedszkolach i szkołach. Spotkanie z czworonożną Fibą zaangażowało dzieci z zerówek do udziału w projekcie edukacyjnym „Bliżej pieska”. Podczas jego realizacji nauczyły się właściwego zachowania wobec piesków oraz zdobyły praktyczną wiedzę, jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie i porozumiewać się z nimi.

Pamiętajmy, że: „Ratując jednego psa, nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego psa” ❤️

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka SibilakWyślij wiadomość
do Agnieszka Sibilak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Sibilak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka