Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt " Koncertowy Dobry Gest"


Wpis dodał(a) Agnieszka Sibilak
miesiąc temu, wyświetleń 44


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Koncertowy Dobry Gest 

Dzieci z klasy 0b SP 1 w Puszczykowie w przedostatnim tygodniu roku szkolnego zaprosiły swoich ukochanych rodziców, rodzeństwo, panią wicedyrektor oraz raz panią logopedę na swoją ostatnią uroczystość w zerówce. Podczas części artystycznej zaprezentowały wiersze i piosenki, które mówiły o tym, czego nauczyły się w zerówce i jak trudno się rozstawać, śpiewając słowa poznanej piosenki, "(...) tak bardzo nam tu dobrze, a my nie chcemy jeszcze iść...". Następnie pokłoniły się również swoim kochanym rodzicom i w dalszej części wyrecytowały wiersze skierowane dla mam i tatusiów. Nie zabrakło łez i wzruszeń, gdy sześciolatki zaśpiewały przepiękną piosenkę dla mamy, o tym „(...) jak dobrze mamo, że ciebie mam...” bo potrzebne były chusteczki, by otrzeć łzy. Radości było co niemiara podczas prezentacji piosenki o „Super tacie”. Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem bawiły się wesoło na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez rodziców. Przybyli strażacy, którzy przyjechali wozami strażackimi, woda lała się ze strażackiego węża i chłodziła dzieci, a podczas zabaw na boisku atrakcje dzieciom zapewniły panie animatorki. Nie brakowało również pyszności upieczonych przez mamy, słodkiej waty cukrowej i smakowitych tostów upieczonych przez rodziców. Podczas występu dzieci włączyły się do projektu edukacyjnego „Koncertowy Dobry Gest” i oprócz znakomitej części artystycznej zorganizowały zbiórkę słodkości i herbatek dla Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Wielkie brawa dla najmłodszych!

 Był to już drugi udział dzieci w tym projekcie, ponieważ pierwszy raz dzieci brały udział w projekcie przygotowując świąteczny występ dla rodziców pt.: „Pomocnicy Mikołaja” oraz zorganizowali zbiórkę dla zwierząt z Poznańskiego zoo.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Sibilak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź