Projekt " Koncertowy Dobry Gest"

Wpis dodał(a) Agnieszka Sibilak
8 miesięcy temu, wyświetleń 105

Koncertowy Dobry Gest

Dzieci z klasy 0b SP 1 w Puszczykowie w przedostatnim tygodniu roku szkolnego zaprosiły swoich ukochanych rodziców, rodzeństwo, panią wicedyrektor oraz raz panią logopedę na swoją ostatnią uroczystość w zerówce. Podczas części artystycznej zaprezentowały wiersze i piosenki, które mówiły o tym, czego nauczyły się w zerówce i jak trudno się rozstawać, śpiewając słowa poznanej piosenki, "(...) tak bardzo nam tu dobrze, a my nie chcemy jeszcze iść...". Następnie pokłoniły się również swoim kochanym rodzicom i w dalszej części wyrecytowały wiersze skierowane dla mam i tatusiów. Nie zabrakło łez i wzruszeń, gdy sześciolatki zaśpiewały przepiękną piosenkę dla mamy, o tym „(...) jak dobrze mamo, że ciebie mam...” bo potrzebne były chusteczki, by otrzeć łzy. Radości było co niemiara podczas prezentacji piosenki o „Super tacie”. Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem bawiły się wesoło na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez rodziców. Przybyli strażacy, którzy przyjechali wozami strażackimi, woda lała się ze strażackiego węża i chłodziła dzieci, a podczas zabaw na boisku atrakcje dzieciom zapewniły panie animatorki. Nie brakowało również pyszności upieczonych przez mamy, słodkiej waty cukrowej i smakowitych tostów upieczonych przez rodziców. Podczas występu dzieci włączyły się do projektu edukacyjnego „Koncertowy Dobry Gest” i oprócz znakomitej części artystycznej zorganizowały zbiórkę słodkości i herbatek dla Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Wielkie brawa dla najmłodszych!

Był to już drugi udział dzieci w tym projekcie, ponieważ pierwszy raz dzieci brały udział w projekcie przygotowując świąteczny występ dla rodziców pt.: „Pomocnicy Mikołaja” oraz zorganizowali zbiórkę dla zwierząt z Poznańskiego zoo.

od Agnieszka Sibilak

do Agnieszka Sibilak