„W krainie bajek” – konkurs literacki w ramach innowacji pedagogicznej

Wpis dodał(a) Magdalena Homa
rok temu, wyświetleń 145

28 marca w oddziale 0 „d” odbył się bardzo poważny konkurs;) Do zmagań przystąpiły wszystkie przedszkolaki, które chciały pokazać, jak dobrze znają bajki.

Na początku dzieci podzielone zostały na cztery grupy i zajęły miejsca przy pięknie oznaczonych stolikach. Organizatorka konkursu, Pani Magdalena Homa, wyjaśniła, na czym będą polegały kolejne konkurencje.

W pierwszej kolejności dzieci miały ułożyć historyjkę obrazkową pt. „Jak powstaje książka”. Było to trochę sprawdzenie, ile dzieci zapamiętały z wizyty w drukarni. Z zadaniem pięknie poradziły sobie wszystkie przedszkolaki. Niesamowicie wyrównany poziom był w drugiej i trzeciej konkurencji. Każda z grup musiała rozwiązać dwie zagadki i odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące różnych baśni. Trzeba tutaj zaznaczyć, że niektóre pytania były bardzo trudne (np. kim była ukochana ołowianego żołnierzyka, jak miał na imię tata Pinokia), a mimo to dzieci znały odpowiedź! Brawo! Ostatnia konkurencja polegała na ułożeniu bajkowych puzzli.

Na tablicy przygotowana została tabela, w której na bieżąco zapisywane były wyniki rywalizacji. Dzieci uważnie śledziły zapisy w tabeli i zawzięcie liczyły, ile ich zespół tych punktów posiada. Po zakończonej rywalizacji nadszedł czas na policzenie punktów (okazało się, że z dodawaniem do dziewięciu nasze przedszkolaki też nie mają żadnych problemów). O tym, że rywalizacja była niezwykle wyrównana najlepiej świadczą wyniki. Aby wskazać zdobywców kolejnych miejsc, trzeba było zrobić podwójną dogrywkę.

Na koniec pracy przedszkolaki przystąpiły jeszcze do kolorowania.

Członkowie komisji: Pani Monika Twaróg (odpowiedzialna za zapis punktów) i Pani Dorota Sewielska (zajęta fotografowaniem zmagań) serdecznie pogratulowały wszystkim dzieciom ich wiedzy. Miło było słuchać wszystkich odpowiedzi, miło też było patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci, które naprawdę świetnie się bawiły.

Ostatnim etapem, na który bardzo czekały wszystkie dzieci, było rozdanie nagród. Przygotowane przez Panią Magdę dyplomy, książki i soczki wręczył Pan Dyrektor, który serdecznie pogratulował wszystkim przedszkolakom ich wiedzy oraz zachęcił do regularnego czytania i poszerzania swoich wiadomości.

Organizatorem konkursu była Pani Magdalena Homa.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Magdalena Homa

do Magdalena Homa