Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Cykl zajęć o pupilach


Wpis dodał(a) Karolina Olszańska
5 miesiące temu, wyświetleń 106


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W grupie „Misiów” z Samorządowego Przedszkola im. Niezapominajka w Krakowie odbył się cykl zajęć o zwierzątkach domowych w ramach projektu Bliżej pieska. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się pupilem, w jaki sposób należy go traktować. Nauczyciel uświadomił również dzieciom, że piesek i kotek nie jest rzeczą, którą gdy się znudzi można oddać do sklepu. Dlatego posiadanie pupila musi być przemyślaną i świadomą decyzją. Dzieci bardzo entuzjastycznie podeszły do tych zajęć. Bardzo chętnie opowiadały o zwierzątkach jakie mają w domu i w jaki sposób się nimi zajmują. Uświadomiły sobie również, że piesek czy kotek są przyjaciółmi człowieka i trzeba ich kochać i dbać o nie tak samo jak o członków własnej rodziny. W czasie spaceru wokół przedszkola dzieci spotkały Pana z pieskiem, który opowiedział dzieciom jak do niego trafił piesek i co najbardziej lubi robić. Właściciel pieska pozwolił również dzieciom na pogłaskanie pupila oraz na wspólną zabawę.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Karolina OlszańskaWyślij wiadomość
do Karolina Olszańska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Olszańska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź