Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mamy, które nam czytają


Wpis dodał(a) Monika Siemaszko
12 miesięcy temu, wyświetleń 144


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Gminnym Przedszkolu w Szczańcu mamusie lubią czytać dzieciom. Nie tylko swoim własnym, ale także tym z poszczególnych grup. Grupę dzieci 6-letnich już nie pierwszy raz odwiedziła Mama Oli, tym razem w dniu urodzin swojej Córeczki. Przeczytała jesienne wiersze prezentując do nich piękne plansze z obrazkami.

Natomiast w czasie ferii Mama Filipa, która jest bibliotekarką w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu, przyniosła do przedszkola teatrzyk Kamishibai. Przeczytała dzieciom ekologiczną bajkę Barbary Piątkowskiej pt. „Na tropie śmieciowego potwora”. Wszyscy z przejęciem słuchali treści wpatrując się w kolorowe ilustracje. Następnie samodzielnie narysowali przedmioty, które mogłyby być śmieciami, wycięli je i nakleili na dużą kartkę tworząc tytułowego śmieciowego potwora.

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Monika SiemaszkoWyślij wiadomość
do Monika Siemaszko

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Siemaszko

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się