Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt edukacyjny "Książka - kraina dziecięcych marzeń"


Wpis dodał(a) Magdalena Franciszkiewicz
miesiąc temu, wyświetleń 52


Wpis został sprawdzony przez moderatora

"Książka - kraina dziecięcych marzeń" - to tytuł projektu edukacyjnego przeprowadzonego w grupie dzieci 5letnich „Biedronki” z Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie - Koźlu. W ramach projektu zostało przeprowadzonych wiele ciekawych zajęć i spotkań. Dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie mogły wypożyczyć książeczki o interesującej ich tematyce. Wybrały się na wycieczkę do pobliskiej księgarni. Samodzielnie wykonały pomysłowe zakładki do książki. A także poznały etapy powstawania książki. Bardzo chętnie odwiedzali nas rodzice w celu czytania dzieciom literatury dziecięcej. Również same dzieci chętnie prezentowały swoje ulubione domowe książki.

Pomimo, że projekt już się zakończył, dzieci nadal szukaj okazji do dzielenia się i przedstawiania swojej ulubionej literatury. Ponadto „Biedroneczki” wraz z rodzicami są autorami grupowej bajeczki „Przygody Misia Tulisia”.

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Magdalena FranciszkiewiczWyślij wiadomość
do Magdalena Franciszkiewicz

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Magdalena Franciszkiewicz

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!