Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt Erasmus plus w przedszkolu


Wpis dodał(a) Anna Zadrąg
2 miesiące temu, wyświetleń 59


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Projekt eTwinningowy pt: „Zwierzęta zimą” realizowany był w Przedszkolu nr 7 w Zalesiu Górnym w Polsce oraz w Szkole Podstawowej w Zdebach na Słowacji. Uczestniczyły w nim dzieci od 5 do 9 lat. Trwał od listopada 2022 r. do lutego 2023 r. Celem projektu poznanie przez dzieci sposobów radzenia sobie zwierząt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w zimie oraz uświadomienie dzieciom konieczności dbania o środowisko naturalne.

Dzieci poznały różne gatunki zwierząt zimujące w naszym kraju. Dowiedziały się o zjawiskach takich jak hibernacja, sen zimowy czy robienie zapasów na zimę. Oglądały filmy, czytały książki, wykonały ciekawe prace plastyczne. Podczas zajęć projektowych wykorzystano narzędzia umożliwiające nawiązanie współpracy pomiędzy uczniami, dzieci przesyłały sobie tworzone gry, quizy, puzzle co uatrakcyjniało i motywowało dzieci do dalszej zabawy.

Projekt „Zwierzęta zimą” ma na celu promowanie zainteresowań poznawczo-przyrodniczych oraz uwrażliwienie naszych wychowanków na potrzebę troski o otaczające nas środowisko.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Zadrąg

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!