Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kolejna dogoterapia w grupie Rumianki z Przedszkola nr 5 w Wólce Grodziskiej


Wpis dodał(a) Urszula Chtiej
rok temu, wyświetleń 166


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Kontynuując realizację Projektu „Bliżej Pieska” grupę „Rumianki” po raz trzeci odwiedziły psy terapeutyczne. Tym razem była u nas Springer spaniel Jarzębina oraz papillon o imieniu Borówka. Dzieci przypomniały sobie jakie zasady obowiązują kiedy chcemy pogłaskać psa, a także jak należy się zachować, gdy obok nas pojawi się pies bez właściciela. Karmiliśmy psy z miseczek, czesaliśmy je i głaskaliśmy. Pieski wykazywały się dużą cierpliwością i chętnie pozwalały nam na zabawę i  przytulanie. Podczas zajęć dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem dobrania w pary portretów psów, które nie biorą już czynnego udziału w zajęciach z dogoterapii z powodu swojego wieku.

Nasze spotkania z psami terapeutycznymi bardzo dobrze wpłynęły na całą grupę, a zwłaszcza na dzieci które wcześniej unikały kontaktu z psami. Widać, ze przełamały swoje zahamowania. Z chęcią i zaangażowaniem brały udział w zajęciach.

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Urszula ChtiejWyślij wiadomość
do Urszula Chtiej

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Urszula Chtiej

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się