Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ratujmy nasz dom


Wpis dodał(a) bogumiła wąs
5 dni temu, wyświetleń 24


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jesteśmy najstarszą grupą "Misie" z przedszkola "Elemelek" w Opolu. Chętnie liczymy, czytamy i rozrabiamy. Ponieważ kochamy przyrodę postanowiliśmy zrobić coś pożytecznego, przyjęliśmy więc propozycję naszej pani, aby wspólnie napisać bajkę pt."Ratujmy nasz dom". Początek tej bajki napisała Ewa Stadtmuller. Jest to opowieść o zwierzątkach, które muszą zmierzyć się z wielkim problemem. Niestety, ludzie chcą wyciąć stary dąb, który jest ich domem. Oczywiście zwierzęta postanawiają go uratować, a o pomoc proszą...dzieci z grupy "Misie" z przedszkola "Elemelek". Rozpoczyna się fascynująca, pełna niezwykłych zwrotów akcji historia. Mimo wielu trudnych chwil dąb zostaje uratowany. Bajka kończy się tam, gdzie się zaczęła: przy starym dębie. Dzieci, Rodzice i zwierzęta razem bawią się na pikniku i "snują plany na przyszłość, o tym, jakie wspaniałe akcje zorganizują, by ludzie coraz lepiej rozumieli, że przyroda jest ich wspólnym domem, o który trzeba dbać..." to cytat z naszej bajki. Nie tylko napisaliśmy bajkę, ale również posadziliśmy drzewka i kwiaty na naszym przedszkolnym placu zabaw. Na zakończenie roku szykujemy przedstawienie o drzewach, a nasi kochani rodzice na pamiątkę wydrukują nam ksiązeczkę, którą wspólnie napisaliśmy.

dzieci z grupy" MISIE"

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 37  OPOLE

wychowawcy: Bogumiła Wąs, Karina Makulewicz

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od bogumiła wąsWyślij wiadomość
do bogumiła wąs

Komentarze

Wyślij wiadomość do bogumiła wąs