Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

„Bajeczna Księga” Smerfów


Wpis dodał(a) Ewelina Walenta
6 miesięcy temu, wyświetleń 157


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Bajeczna Księga”, co to takiego? To chyba trudne, a rodzice raczej nie będą chcieli się angażować. Takie były pierwsze myśli naszej pani, gdy usłyszała o tym projekcie. Jednak czasami trzeba czegoś spróbować żeby się do tego przekonać.

Nasza pani szybko zmieniła zdanie o tym projekcie, kiedy otrzymała za zadanie wymyślenie dalszej części opowiadania „ O Biedronce Zuzi” w ubiegłej edycji. 

Gdy w „Bliżej przedszkola” ukazała się informacja o kolejnej edycji projektu „Bajeczna Księga” nasza pani od razu powiedziała, że bierzemy udział. Przy okazji zachęciliśmy jeszcze grupę Maluszków do napisania własnej bajki.  Nasi rodzice wyrazili zgodę i po raz pierwszy zabraliśmy się do pisania własnej bajki. Każdy z nas chciał zabrać księgę do domu, a nasi rodzice mieli obawy. Nasza pani powiedziała, że każdy, kto chce może zabrać księgę do domu zobaczyć jak wygląda. Jeśli będzie miał ochotę napisze dalszą część, stworzy ilustrację, a jeśli nie może zrobić tylko ilustrację do przeczytanej bajki.  Zazwyczaj, gdy przynosiliśmy księgę do przedszkola rodzice mówili, że to super pomysł i jeśli nikt nie będzie chciał to proszą jeszcze raz, bo mają jeszcze dużo pomysłów.

Z niecierpliwością czekaliśmy na dalsze losy naszych bohaterów. Przez pandemię i kwarantanny czasami musieliśmy poczekać na powrót naszych bohaterów, ale było warto. Kiedy nasza pani czytała nam w przedszkolu bajkę i przewracała kolejne karki każdy mógł się pochwalić to wymyśliłem ja i moja mama, u mnie pisała cała rodzina, a ja sam narysowałem drzewo itd?

Cieszymy się, że mogliśmy napisać własną bajkę i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Smerfy z Przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewelina WalentaWyślij wiadomość
do Ewelina Walenta

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewelina Walenta