Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Emocje przez duże E!


Wpis dodał(a) Judyta Frąnkowska
ponad 2 lat temu, wyświetleń 451


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Oczywistym dla wszystkich jest to, że nieodzownym elementem życia są emocje. Codziennie przeżywamy ich całe mnóstwo, radzimy sobie z nimi raz lepiej raz gorzej. W dobie zbyt dużej ilości bodźców: dźwięków, kolorów, faktur, naszym dzieciom jest coraz ciężej radzić sobie z emocjami. Nie wiedzą w jaki sposób je wyrażać aby nie krzywdzić siebie i innych. Najczęściej złość czy smutek rozadowują krzykiem, płaczem, biciem. Nie potrafią nazywać uczuć, a co dopiero o nich rozmawiać czy podejmować właściwe rozwiązania. Obserwując dzieci z mojej grupy i szukając rozwiązań aby pomóc mówić im o tym co czują przejżałam co oferuje nam rynek piśmienniczy i.... zostałam pozytywnie zaskoczona. Niektóre pozycje zasługują na dużą uwagę. Nasze 6-latki chętnie słuchają przygód innych dzieci, zwierząt. Same zaczynają sugerować jak powinna ostąpić dana postać. Zaczęły mówić jak one się czuły w podoobnych sytuacjach, a co najważniejsze niektórym udaje się już w codziennych trudnych sytuacjach wprowadzać te rozwiązania w życie. Tytuły które przykuły moją uwagę: przygody małego kruka np. "Mały Kruk. Czy warto kłamać?", "Strach ma wielkie oczy czyli o tym, że każdy się czasem boi.", "Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza", "Przygody Fenka. Emocje. Złość", seria o Guciu np. "Uczucia Gucia. Gucio się złości", "Uczucia Gucia. Gucio się boi.", "Uczucia Gucia. Gucio się wstydzi."

Komentarze

Wyślij wiadomość do Judyta Frąnkowska
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz