Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Na tropie liczb


Wpis dodał(a) Elżbieta Siudak
11 miesięcy temu, wyświetleń 196


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W placówce w Woli Kopcowej grupa "Tygrysków" chętnie podejmuje i rozwija kompetencje matematyczne. Podczas zajęć dzieci doskonaliły i utrwalały umiejętność przeliczania zwierząt w wagonach, co odpowiadało wskazanej liczbie. Bardzo sprawnie układały pociąg z puzzli, zachowując kolejność cyfr od 1 do 10-ciu. Wiele radości sprawiało układanie parasoli według kodu. Udział w grze planszowej utworzył graczy, którzy sprawnie rzucali kostką, utrwalając liczbę oczek. Ogromne emocje wzbudzały książki o tematyce przyrodniczej, w których zainteresowały ich zwierzęta egzotyczne. Dzieci potrafiły wymienić ich nazwy i środowisko życia ciekawych dla nich zwierząt oraz chętnie uczestniczyły w zabawie ze śpiewem przy piosence "Dżungla". Podczas wycieczki mogły zobaczyć niektóre z nich i wiele o nich opowiedzieć.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Elżbieta SiudakWyślij wiadomość
do Elżbieta Siudak

Komentarze

Wyślij wiadomość do Elżbieta Siudak