Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Plastusie" - Na tropie liter - "W powietrzu"


Wpis dodał(a) małgorzata sowa
rok temu, wyświetleń 304


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z grupy „Plastusie”  Przedszkola 15 w Stalowej Woli ponownie wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu liter „W powietrzu” - Na tropie liter. Dzieci oglądały zdjęcia w albumie „Ptaki”, zapoznały się z wyglądem ptaków odlatujących na okres zimowy. Oglądając drogę lotu ptaków do miejsc zimowania, odczytywały na globusie nazwy mijanych państw i ich stolic. Miały możliwość słuchania śpiewu skowronka, klekotu bociana, kukania kukułki oraz krakania gawronów. W celu samokontroli wiedzy zdobytej podczas zajęć wyszukiwały zdjęcia ze znanymi im ptakami, dopasowywały podpisy do obrazków, dokonywały podziału wyrazu na sylaby z równoczesnym wyklaskiwaniem, wytupywaniem sylab oraz wyodrębniały głoski w nagłosie i wygłosie. Podczas zabawy ruchowej „Ptaki do gniazd” przeprowadzone były ćwiczenia ortofoniczne i emisyjne.

Na tropie liter

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać w przygotowaniu do nauki czytania i pisania w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od małgorzata sowaWyślij wiadomość
do małgorzata sowa

Komentarze

Wyślij wiadomość do małgorzata sowa