W dżungli

Grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego ,,POD MUCHOMOREM'' z Dworszowic Pakoszowych podjęła się realizacji kolejnego zadania ,,Na tropie liczb - W dżungli".
Nasze zmagania oparliśmy na treści filmu ,,Życie zwierząt w dżungli''. Wspólnie objaśniliśmy znaczenie nieznanych słów, nazw roślinności i zwierząt zamieszkujących to środowisko. Do zajęcia wykorzystaliśmy również plansze przedstawiajace zwierzęta, napisy, znaki matematyczne i grę dydaktyczną ,,Tropiciele.'' Zastosowaliśmy metody: słowne, praktycznego działania, percepcyjne. Praca odbywała się indywidualnie i w zespołach.
Zamierzone cele: doskonalenie liczenia w zakresie 10, porównywanie liczebności zbiorów stosujac znaki <,>,= , układanie prostych zadań tekstowych i działań typu (3+6=9, 10-5=5 itp.).
Zajęcie zakończyliśmy wesołą zabawą przy piosence ,,Dżungla'' zamieszczonej na płycie CD z wyprawki Olek i Ada.