Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole Miejskie nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie


Wpis dodał(a) beata bijak
rok temu, wyświetleń 191


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa "Biedronki" z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie brała udział w zajęciach pt. "Król i Królowa" prowadzonych metodą Ireny Majchrzak. Celem zajęć było dostrzeżenie różnic między poszczególnymi literami oraz zauważenie związku pomiędzy literą a dźwiękiem. Dzieci miały za zadanie odnaleźć w rozsypance pierwszą lietrę swojego imienia i przykleić ją na koronę. Grupa wzięła także udział w zabawie ruchowej pt. "Słuchaj i znajdź", podczas której wychowankowie mieli za zadanie usłyszeć pierwszą głoskę swojego imienia i wskazać swoją literkę umieszczoną na tablicy w sali. Dzieci rówież mogły wykazać się w kolorowaniu konturu pierwszej litery swojego imienia. Grupa "Biedronki" poznała rówież samogłoski w trakcie zabawy w pociąg do wiersza o samogłoskach. Poznawanie liter poprzez zabwę sprawiło dzieciom mnóstwo frajdy.

Na tropie liter

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać w przygotowaniu do nauki czytania i pisania w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od beata bijakWyślij wiadomość
do beata bijak

Komentarze

Wyślij wiadomość do beata bijak