Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W POWIETRZU


Wpis dodał(a) Katarzyna Różańska 2 miesiące temu, wyświetleń 107


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Żółwiki z Publicznego Przedszkola "Pod Magnolią" nr 3 w Krakowie realizowały temat z projektu NA TROPIE LITER - W POWIETRZU. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz "W powietrzu" oraz urozmaicone wlasnymi pomysłami. 

1 )Dzieci rozpoczęły od poznania wyrazu ORNITOLOG. Wyjaśniliśmy jego znaczenie i dokonaliśmy analizy i syntezy sylabowej i głoskowej. 

2) Co to za ptak? Dzieci starały się rozpoznać sylwetki ptaków oraz przyporządkować im odpowiedni napis - nazwę. 

3) Ptasie odgłosy - dzieci z zamkniętymi oczami starały się rozpoznać odgłosy: bociana. kukułki, skowronka, wrony. po prawidłowym rozpoznaniu cała grupa naśladowała danego ptaka.

4) Szpacze wesele i ptasie trele - dzieci wysłuchały opowiadania o ptakch i na jego podstawie ustalaiśmy kolejność ptaków, które wracają do nas na wiosnę oraz rozmawialiśmy o kukułce - ptaku, który nie ma gniazda.

5) Ptaki do gniazd - zabawa ruchowa. Dzieci miały wyznaczone gniazda za pomocą szarf i obręczy. Losując gatunek ptaka dzieci wczuwały się w jego postać. Bocian - chodził podnosząc wysoko nogi, skowronek - biegał szybko, na czas zatrzymanej muzyki pokazywany był kartonik z napisem, do której szarfy lub obręczy, ktróy gatunek się chowa. W jednym "gniazdku" mógł być jeden ptak. Po każdym zatrzymaniu muzyki zabierane były dwa gnizada: szarfa i obręcz.

6) Praca plastyczna - bocian. Dzieci wykonywały przestrzenną pracę plastyczną - bociana.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Katarzyna Różańska