Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

KOLOROWE ZEGARY


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 5 lat temu, wyświetleń 1069


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W każdym miesiącu poznajemy jakiś kraj, urządzamy kąciki tematyczne, gromadzimy w nich różne przedmioty, książki i mapy, aby lepiej poznać interesujący nas zakątek świata. Podczas podróży do Szwajcarii mogliśmy zobaczyć np. zegarek taty naszego kolegi, który pochodzi z tego właśnie kraju. Zaczęliśmy odczytywać na nim cyfry, określać położenie wskazówek, określać godzinę. W końcu postanowiliśmy ułożyć na dywanie wielki zegar. Przygotowaliśmy potrzebne tekturowe cyfry, szarfy, duży arkusz bialego papieru i zabraliśmy się do pracy...Znamy już wszystkie cyferki, więc nie mieliśmy z tym kłopotu. Kiedy nasz wspólny zegar był już gotowy, postanowiliśmy jeszcze wykonać sobie zegary indywidualne. Poprzez tę zabawę nauczyliśmy się odczytywać godziny i utrwaliliśmy wszystkie cyfry na tarczy zegarowej. Każdy z nas już wie i pamięta, że jest ich dwanaście.

Pozdrawiamy wszystkie koleżanki i kolegów, którzy znają się już na zegarze!

Przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się