W Krainie Liczb

Wpis dodał(a) Gminne Przedszkole

W styczniu dzieci z Gminnego Przedszkola w Buczku z najmłodszej grupy  Motylki kontynuowały swoją magiczną przygodę w Krainie Liczb. Tym razem otrzymały zaproszenie na wizytę u Liczby 2. Do Liczbowej Krainy prowadziła jak zawsze  liczbowa droga (tabliczki z narysowanymi liczbami, ułożone jedna za drugą na  podłodze), po której trzeba było  przejść, prawidłowo licząc do pięciu. Dzieci na  chwilę zajrzały do ogrodu Liczby 1 w kształcie koła, nakarmiły jednorożca, który mieszka w ogrodzie Jedynki, zaśpiewały jedynkową piosenkę, dołożyły  charakterystyczne elementy do domku Jedynki - wieżę zbudowaną z jednego klocka, flagę  na kominie z liczbą jeden. Na dzieci czekała juz niecierpliwie  Liczba Dwa w swoim ogrodzie w kształcie owalu. Dzieci pomogły urządzić domostwo Dwójki - wybrały odpowiedni dla niej domek, zbudowały wieżę z dwóch klocków. Dwójka nauczyła je śpiewać swoją piosenkę o tym, że niektóre rzeczy są  zawsze dwie, np rękawiczki, buty, a ludzie maja dwie ręce, nogi, oczy i uszy. Dzieci razem z Dwójką zastanawiały się kto  lub co może pojawić się w jej ogrodzie? Starały się uzasadnić swój wybór. Kura lub kaczka? Tak mają dwie nogi. Motyl? - Tak ma dwa skrzydła. Rower?- Oczywiście, ma przecież dwa koła. Potem dzieci bawiły się w zabawę ruchową  "Co w sobie człowiek ma, co jest po dwa?”, tańczyły do piosenki: „Dwóm tańczyć się zachciało", grały w Memory - łącząc w pary odpowiednie przedmioty. Dzieci bardzo polubiły wesołą Dwójkę i nie mogą się doczekać następnej wizyty w Liczbowej Krainie.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.

od Gminne Przedszkole

do Gminne Przedszkole