Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Podróż do krainy liter


Wpis dodał(a) Bozena Komenda
rok temu, wyświetleń 198


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Skrzaty z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie wspólnie ze soją wychowawczynią panią Bożena Komenda wybrały się w podróż do krainy liter. Punktem wyjścia było poszukiwanie własnego imienia. To była też podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości. Nie mam imienia, to jak mnie nazwać? Skrzaty próbowały przedstawić się inaczej, nie używając imienia np.; miła, wesoła, śmieszek itp. Bawiliśmy się w „Magiczne zaklęcie” rymowankę – „Liter szukamy bo imiona układamy”. Każdy wypowiadał rytmicznie swoje imię – dzielił na sylaby. Bardzo podobaa się dzieciom zabawa z wędką – łowimy literę i przyklejamy na bluzeczkę. Kiedy już dotarliśmy do krainy liter, to spostrzegliśmy, że litery są uśmiechnięte i cieszą się kiedy dzieci je odwiedzają. Następnym zadaniem było dokończyć zdanie wg swojego pomysłu „Dzieci lubią literki bo… Potem był literkowy taniec – tańczyły te dzieci, które miały wskazana literę przyklejona na ubranku. Kolejnym zadaniem było globalne czytanie – znajdź takie same napisy. Bardzo podobała się „ Zabawa w czytanie ” – zapamiętaj, co tu jest napisane. „Zaczarowane figurki” – to ulubiona zabawa ruchowa Skrzatów - dzieci pokazują  kształt litery, którą wskazuje nauczyciel. Na koniec wszyscy obiecali:  Krainę liter często odwiedzać będziemy, bo zdobywać wiedzę pragniemy.

 

Na tropie liter

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać w przygotowaniu do nauki czytania i pisania w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Bozena KomendaWyślij wiadomość
do Bozena Komenda

Komentarze

Wyślij wiadomość do Bozena Komenda