Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jesienne zbiory Słoneczek z PP nr 9 w Bartoszycach


Wpis dodał(a) Justyna Gajewska
ponad 3 lat temu, wyświetleń 402


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Słoneczka poznały jesienne prace w ogrodzie. Podczas zajęć dzieci wybrały sobie czynność jaką zaobserwowały na plakacie, nastepnie prezentowały ją na forum grupy, gdzie pozostałe dzieci próbowały odgadnąć przedstawioną czynność. Podczas realizacji kolejnego zadania dzieci" znalazły" się w sadzie, gdzie przeliczały liczbę jabłek na jabłoniach, porównywały, gdzie owoców jest więcej, a gdzie mniej. Następnie dzieci układały sekwencje ze swoich owoców, a na koniec klasyfikowały swoje zbiory ze względu na kolor. Na koniec zajęć Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną połączoną z grą matematyczną. Dzieci w rytm muzyki rwały brązowy papier, z którego powstał pień drzewa. Następnie rzucały kością i przyklejały taką ilość liści i jabłek, jaka wypadła ilość oczek podczas rzutu kostką.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna GajewskaWyślij wiadomość
do Justyna Gajewska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Gajewska