Przedszkole Gminne w Kamyku

Wpis dodał(a) Jadwiga Bucka

W okresie 01.09.2018r. - 31.12.2018r. Przedszkole Gminne w Kamyku z ogromnym zaangażowaniem brało udział w realizacji zadań Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Każda z czterech grup zrealizowała łącznie 13 zadań zaplanowanych w projekcie. Było to:

1. Zorganizowanie Kącika "Piękna nasza Polska cała" o tematyce patriotycznej w części ogólnodostępnej przedszkola - wrzesień 2018r.
  2. "Napisz kartkę Bohaterom" - zamiejscowa grupa w Nowej Wsi wraz z wychowawcą jako adresata ogólnopolskiej akcji wybrała Panią Major Halinę Jędrzejewską pseudonim "Sławka" i podziękowała jej za odwagę, poświęcenie i serce w walce O WOLNĄ OJCZYZNĘ - 20.09.2018r.
  3. "Piękna nasza Polska cała" wysłanie pocztówki z siedziby oddziału zamiejscowego w Nowej Wsi na podany adres Pani Ludmiły Fabiszewskiej - 20.09.2018r.
  4. "Drzewko Pamięci" - zasadzenie na terenie przedszkola drzewka jako symbolu życia i wolności - wrzesień 2018r.
  5. "Szlakiem historii" - zorganizowanie pieszej wycieczki pod pomnik upamiętniający miejsce mordu przez Niemców 10 mieszkańców Nowej Wsi podczas II Wojny Światowej - wrzesień 2018r.
  6. Nauka, osłuchanie i zaśpiewanie  w dn. 09.11.2018r. o godz. 11.11 wraz z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamyku, przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej czterech zwrotek Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego.
  7. Nauka piosenek o tematyce patriotycznej: "Złota trąbka" oraz "Jesteśmy Polską i Polakiem" i wykonanie ich na uczystości przedszkolnej w dniu 09.11.2018r.
  8. Nauka tańca ludowego "Moja Maryneczko" i wykonanie go na uroczystości przedszkolnej w dniu 09.11.2018r.
  9. Nauka i wykonanie na uroczystości przedszkolnej wiersza pt. "Ojczyzna" oraz "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy - 09.11.2018r.
  10. Wykonanie grupowej pracy plastycznej "Strój naszego regionu" w formacie A1 - 29.11.2018r.
  11. Zapoznanie dzieci z wybranymi zabawami ludowymi ("Różyczka", "Jaworowi ludzie"...) - wrzesień-grudzień 2018r.
  12. "Dzień Mody Patriotycznej" - zorganizowanie uroczystości dla wszystkich grup przedszkolnych - 09.11.2018r.
  13. Powiatowy Konkurs Fotograficzny dla dzieci i ich rodziców "To wszystko Polska" przy współudziale Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck - 15.11.2018r.
  14. Dodatkowe zadanie nie przewidziane w projekcie - udział wraz z uczniami i przedszkolakami oraz władzami Gminy Kłobuck w nagraniu filmu upamiętniającego 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę - 15 listopad 2018r.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie:

• Dyrektor mgr Halina Wróbel;
  • Wicedyrektor mgr Marta Mrozowicz-Poch;
  • nauczyciele biorący udział w projekcie - Jadwiga Bucka (główny koordynator), Sylwia Puchała, Renata Bielecka, Aneta Kwiatkowska, Katarzyna Krawczyk;
  • dzieci z grup I, II, III oraz zamiejscowego oddziału w Nowej Wsi.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Jadwiga Bucka

do Jadwiga Bucka